Сряда, 16 Март 2016 11:22
 "Нефтохивик 2010" играе с "Добруджа 07" на полуфиналите

Отборите на „Нефтохимик 2010“ (Бургас), „Монтана Волей“ (Монтана), „Добруджа 07“ (Добрич) и „Арда“ (Кърджали) достигнаха до  полуфиналите в Суперлигата „Сами-М“ при мъжете.

Четирите отбори отстраниха своите съперници на четвъртфиналните плейофи, като бургазлии надиграха „Тетевен Волей“ с 2:0 победи, „Монтана“ се справи с ЦСКА също с 2:0 победи, „Арда“ преодоля „Пирин“ с 2:0 победи. Единствената двойка, която стигна до трети решителен мач бе „Добруджа 07“ и „Марек Юнион-Ивкони“, като добруджанци изхвърлиха шампионите от борбата за титлата с общ резултат 2:1 победи.

В полуфиналните плейофи отборите се разпределят по системата 1-4 и 2-3. Така единият полуфинал ще противопостави „Нефтохимик 2010“ и „Добруджа 07“, а в другия един срещу друг ще се изправят „Монтана“ и „Арда“.

За разлика от четвъртфиналите, в полуфиналната серия се играе до три победи от пет мача.  Домакини в първите срещи са отборите, заели по-горно място в класирането. Следват два нови мача с домакинство при съперниците. При достигане до пети решителен мач, домакинското предимство е отново на страната на по-горностоящия отбор.

Първите два мача са на 22 и 23 март (вторник и сряда), вторите два са на 26 и 27 март (събота и неделя). Петият решителен двубой е насрочен за 30 март (сряда).

Програма за полуфиналните срещи в Суперлигата виж - тук.