Петък, 29 Януари 2016 21:12
"Пирин" със седма поредна победа в Суперлигата

Пирин (Разлог) не спира да впечатлява, след като записа седма поредна победа в Суперлига "Сами-М".

Волейболистите на старши треньора Иван Дурев спечелиха с 3:1 (25:21, 17:25, 26:24, 25:22) при гостуването си на ЦСКА (София) в зала "Васил Симов" и излезнаха поне за 24 часа на първото място. За ЦСКА поражението бе четвърто поред.

Ключов се оказа третият гейм, в който ЦСКА имаше на разположение два геймбола, но играчите на Пирин показаха невероятен характер за пореден път през този сезон и успяха да обърнат до 26:24.

Топреализатор с 24 точки стана диагоналът на гостите Венцислав Георгиев.  За ЦСКА Пламен Шекерджиев бе най-резултатен с 18 точки (1 ас, 47 % в нападение), Яни Георгиев добави 17 (3 аса, 1 блокада, 48 % в атака), а Христо Цветанов остана с 12 (3 блокади, 69 % в нападение).