Събота, 21 Ноември 2015 20:18
Нов успех за "Добруджа 07" в Суперлигата

„Добруджа 07“ (Добрич) спечели домакинството си на „Mиньор“ (Перник) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:14) в мач от 5-ия кръг на Суперлигата "Сами-М", който се игра в зала „Добротица“.

Най-оспорван и завързан се оказа вторият гейм, в който гостите от Перник имаха лека преднина, която успяваха да поддържат успешно през по-голямата част. В заключителните разигравания обаче домакините се възползваха максимално от получените възможности и затвориха частта с 25:23. Това сякаш подейства демотивиращо на перничани, които не можаха да се противопоставят в третия гейм и „Добруджа 07“ затвори мача с 3:0.

Във временното класиране „Добруджа 07“ заема четвърто място с 8 точки, а „Миньор“ (Перник) е на девета позиция с 3 точки.