Петък, 20 Ноември 2015 23:29
"Арда" победи "Монтана", "Тетевен Волей" изненада "Пирин" в Разлог

„Арда“ (Кърджали) надигра като домакин „Монтана“ с 3:2 (19:25, 25:18, 19:25, 27:25, 15:9) в мач от 5-ия кръг на Суперлига „Сами-М“, който се игра пред около 1000 зрители в спортната зала „Арпезос“.

Успехът е четвърти за кърджалийци през този сезон, като с една загуба и актив от 11 точки се изкачиха на второ място във временното класиране на първата ни група. За гостите от Монтана загубата е втора през настоящата кампания, като с три победи и актив от 10 точки заемат третата позиция в подреждането.

В другия двубой от кръга, който се игра днес, новакът в Суперлигата „Инвестбанк Тетевен Волей“ спечели гостуването си на „Пирин“ (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:17, 18:25, 25:20). Волейболистите на Петър Мечкаров започнаха повече от добре, като поведоха с 2:0 гейма. В третия домакините от Разлог реагираха и намалиха, но след четвъртия всичко приключи и Тетевен се поздрави с втората си победа от началото на сезона.

Във временното класиране "Тетевен Волей" заема пето място със 7 точки, а "Пирин" е на шеста позиция с 6.