Неделя, 01 Ноември 2015 20:21
Втора победа за "Нефтохимик 2010", първи успех и за "Монтана"

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) записа втора поредна победа в НВЛ – Суперлига „Сами-М“. В последния мач от 2-ия кръг на шампионата бургазлии надиграха като гост ЦСКА (София) с 3:1 (17:25, 23:25, 30:28, 16:25), пред около 450 зрители в столичната зала „Васил Симов“. „Червените“ бяха подкрепяни мощно от своите привърженици и спечелиха третия гейм с 30:28, но гостите не допуснаха обрат и затвориха мача след 25:16 в четвъртата част. Загубата е първа за домакините, след като в първия кръг, отново пред собствена публика, играчите на Александър Попов надиграха новака в Суперлигата „Инвестбанк Тетевен Волей“ с 3:0.

В другия мач от този кръг, който се игра днес, „Монтана“ победи като домакин „Пирин“ (Разлог) с 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:15) в спортната зала „Огоста“. Успехът е първи за волейболистите от „Монтана“. В първия кръг монтанчани отстъпиха като гост на „Нефтохимик 2010“ с 0:3. За гостите от Разлог поражението е първо през настоящата кампания. На старта на надпреварата "Пирин" спечели домакинството си на "Миньор" (Перник) с 3:0.