Петък, 20 Февруари 2015 20:20
„Марица“ с 4 от 4 срещу ЦСКА, „Левски“ без загубен гейм срещу ВК „Казанлък“ през този сезон

Марица“ (Пловдив) победи ЦСКА с 3:1 (27:29, 25:22, 25:12, 25:15) в среща от 18-ия кръг на женския волейболен шампионат. Успехът е четвърти за пловдивчанки срещу „червените“ през този сезон и с 44 точки продължават да заемат 2-о място на 4 от лидера Левски (София), който спечели гостуването си на ВК „Казанлък“ с 3:0 (19:25, 21:25, 16:25) в друг мач от този кръг игран днес. Така „сините“ не загубиха дори гейм в четирите си двубоя срещу „розите“ през настоящата кампания. В последния сблъсък при жените ВК „Сливен“ надигра „Славия“ с 3:0 (8:25, 18:25, 17:25) в столичната зала „Панайот Пондалов“. Така двата отбора се изравниха в класирането с по 6 точки, но „белите“ продължават да заемат 5-а позиция с повече спечелени геймове от основния си съперник в битката за оцеляване.

Първата част на най-очаквания мач днес „Марица“ - ЦСКА се оказа най-оспорвана и бе решена едва в добавеното време.  Момичетата на Юлия Иванова се възползваха от повечето грешки в играта на пловдивчанки, за да поддържат малък аванс и в крайна сметка спечелиха с 29:27.  Инерцията доведе до 6 точки преднина за гостенките на първото техническо прекъсване от втория гейм, но смените, които старши-треньорът на Марица Иван Петков междувременно беше направил, започнаха да дават резултат.  С по-опитните Ана Радичева и Марина Ковачева на игрището, „жълтите вече имаха предимство от три точки при втората задължителна пауза.  Блокадата и сервисът на домакините работеха добре и резултатът бе изравнен след 25:22. В следващите две частиЦСКА не успя да се справи с началните удари на домакините, и най-вече с тези на Таня Събкова и Весела Бончева,аМарицавзе трите точки след 25:12 и 25:15.

Таня Събкова стана топреализатор на мача с 20 точки (7 аса).  Момичетата на Иван Петков постигнаха 17 аса в срещата, към които добавиха и 12 точки от блокада.

На 25 февруари от 18:00 часа, „Марица“ гостува на ВК „Казанлък в зала Арсенал за изиграване на отложената среща от 11-ия кръг на шампионата.