Петък, 06 Февруари 2015 20:53
„Марица“ се върна на правилния път с чиста победа срещу ВК „Казанлък“

Марица (Пловдив) победи ВК „Казанлък с 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) в мач от 16-ия кръг на женския волейболен шампионат.  Така вицешампионките вече имат 38 точки от 13 успеха и 2 загуби и заемат твърдо второто място във временното класиране, на 4 точки от лидера Левски (София). „Розите“ пък продължават да са на 4-а позиция с 21 точки и 4 по-малко от третия ЦСКА.

Домакините започнаха много добре мача, довеждайки резултата от 0:1 до 7:1 при сервиси на Йоанна Атанасова.  Блокадата на пловдивчанки бе на мястото си, а и Таня Събкова с два поредни аса помогна на Жълтите да увеличат аванса си.  След 24:14 обаче, гостенките успяха да спасят пет поредни геймбола преди геймът да приключи при 25:19 за Марица с успешна атака на Вангелия Рачковска.  Надмощието на пловдивчанки продължи и във втората част.  Събкова отново изтормози противника с три аса, а Йоанна Атанасова с успешна атака през центъра затвори гейма при 25:16.  В третия гейм, който бе най-оспорван, момичетата на Иван Петков допуснаха изоставане от 8:12, но набързо го наваксаха с 4 поредни точки при сервиси на Събкова. От второто техническо прекъсване нататък Марица вече беше напред в резултата и приключи мача с блокаут на Рачковска за 25:22.

Топреализатор на мача стана Таня Събкова, която допринесе за успеха с цели 7 аса от общо 17 точки в срещата.  Центърът Милена Димова добави 13 точки, 4 от които от блокада.