Събота, 24 Януари 2015 18:40
„Марица“ стартира 2015-а с 3:0 и 17 аса срещу „Сливен“

ВК „Марица (Пловдив) победи гостуващия ВК „Сливен с 3:0 (25:15, 25:6, 25:17) за по-малко от час в среща от 12-ия кръг на Националната волейболна лига за жени.  Така вицешампионките вече имат 30 точки от 10 победи и 1-а загуба и са на второ място във временното класиране с 3 по-малко от лидера ВК „Левски (София). Това бе първа победа в официален мач за пловдивчанки през 2015-а година, които имат и среща по-малко от „сините“, след като мачът им от предния кръг срещу ВК „Казанлък“ бе отложен.

Гостенките от Сливен, които все още нямат спечелен гейм в дебютния си сезон в женския елит, не се оказаха сериозно препятствие за маричанки, въпреки че старши-треньорът на „жълтите Иван Петков даде почивка на шест от обичайните си титулярки – Ана Радичева, Таня Събкова, Весела Бончева, Ивелина Монова, Милена Димова и Силвана Чаушева.  В тяхно отсъствие младата селекция, състояща се от Мирела Шахпазова, Марина Ковачева, заменена след първия гейм от Симона Николова, Силвия Андреева, Вангелия Рачковска, Йоанна Атанасова, Радостина Маринова и Жана Тодорова, се справи с противника за 56 минути, забивайки цели 17 аса.

Централната блокировачка Йоанна Атанасова реализира 9 от тези точки, отбелязани директно от начален удар.  Тя записа общо 15 точки за Марица, с което стана топреализатор на мача, следвана от другия център на отбора Радостина Маринова с 14.  Най-резултатна за Сливен бе преотстъпената от Марица Пролетка Иванова с 12 точки.

В следващия си мач Марица гостува на ВК ЦСКА (София) в столичната зала Васил Симов във вторник, 27 януари, от 16:00 часа. В същия ден и час „Сливен“ е домакин на „Славия“.