Четвъртък, 22 Януари 2015 18:57
Равенство и загуба за ВК „Марица“ на лагера в Турция

ВК „Марица“ (Пловдив) изигра две приятелски срещи в Бурса преди да се завърне от десетдневния си тренировъчен лагер в Турция.  Българските вицешампионки направиха равенство с „Нилюфер Беледийеси“ (Бурса) и загубиха от „Бурса Бюкшехир Беледийе“ (Бурса).

Във вторник вечерта „Нилюфер“, с националката Христина Русева в своите редици, и ВК „Марица“ завършиха 2:2 (22:25, 25:23, 25:16, 23:25) след час и 20 минути игра в новата голяма зала на град Бурса - „Дженгиз Гьолю“. С добра игра в нападение пловдивчанки успяха да наваксат лекото си изоставане в първия гейм и да наложат волята си в края за 25:22.  В много интересната втора част, в която двата тима нанизаха общо 9 аса, стана обратното. ВК „Марица“ водеше с 8:4 и 16:13 на двете технически прекъсвания преди да отстъпи с 23:25.  Домакините доминираха в третия гейм и го спечелиха с категоричното 25:16. Българският тим показа отлични изяви на блокада в четвъртата част.  Поведе убедително и успя да задържи водачеството докрай, макар и спечелвайки гейма с минималното 25:23.  Топреализатор на ВК „Марица“ в тази среща бе Силвана Чаушева с 12 точки.

Снощи евроучастникът „Бурса Бюкшехир Беледийе“, надигра „жълтите“ с 4:1 (25:23, 25:22, 25:23, 21:25, 17:15) в спортния комплекс на клуба.  В първия гейм ВК „Марица“ поведе с 8:4.  Последва оспорвана битка, в която домакините надделяха с 25:23.  Във втория „Бурса“ заби 7 аса, за да го спечели с убедителното 25:12, а третият отново бе много оспорван преди да завърши при минималното 25:23 за турския отбор.  Битката продължи и в четвъртия гейм, като този път Марица показа по-резултатни атаки и сервиси, за да го спечели с 25:21.  Петата част бе изиграна с формата на тайбрек.  Пловдивчанки показаха много прецизна игра, но домакините бяха безмилостни в нападение и от начален удар, подчертавайки победата си със 17:15 в този гейм.  Най-резултатни за ВК „Марица“ в този двубой бяха Таня Събкова и капитанката Ана Радичева с по 14 точки.