Петък, 05 Декември 2014 08:56
ВК „Левски“–ВК „ЦСКА“ е гвоздеят при жените в 9-ия кръг

ОСК „Славия“ (София) посреща ВК „Марица“ (Пловдив) в първия мач от програмата на 9-ия кръг в женския волейболен шампионат. Домакините до момента имат две победи и с 6 точки заемат предпоследната позиция. В последния си мач „белите“ надиграха ВК „Сливен“ с 3:0. Пловдивчанки пък се представят отлично от началото на шампионата и с 22 точки са на 2-о място. Момичетата на Иван Петков имат само една загуба от лидера в класирането ВК „Левски“ с 2:3. В последния си мач „жълтите“ спечелиха домакинството си на ВК „ЦСКА“ с 3:1.

Срещата в столичната зала „Панайот Пондалов“ започва днес от 16:00 часа.

В другата среща от този кръг, която ще се изиграе днес, ВК „Казанлък“ е домакин на ВК „Сливен“. „Розите“ до момента имат 3 победи, 5 загуби и с 8 точки са на 4-о място. В последния си мач момичетата на Иван Петков бяха само на точка от спечелването на първия гейм срещу ВК „Левски“, но допуснаха обрат от 25:24 до 25:27 и впоследствие загубиха с 0:3. Състезателките от Сливен пък все още търсят своята първа победа през настоящия шампионат, а в последния кръг загубиха като гост на ОСК „Славия“ с 0:3.

Мачът в спортната зала „Арсенал“ започва в 17:00 часа.

Най-интересният мач от този кръг между вечните съперници ВК „Левски“ и ВК „ЦСКА“ ще се изиграе в събота в столичната зала „Христо Ботев“. „Сините“ продължават да нямат загуба от началото на сезона и с 23 точки са на първо място. „Армейците“ пък започнаха трудно шампионата, но в последните си мачове демонстрират силна игра. Победиха с 3:1 ВК „Казанлък“ в директния спор за 3-о място, а в миналия кръг взеха гейм на ВК „Марица“ в собствената му зала. В първия мач между двата отбора през този сезон ВК „Левски“ спечели с 3:0 в залата на „червените“ „Васил Симов“.

„Вечното дерби“ в женския волейбол започва в 17:00 часа.