Вторник, 18 Ноември 2014 21:08
ВК „Марица“ се изкачи на първото място в шампионата при жените

ВК „Марица“ (Пловдив) победи „Казанлък Волей“ с 3:0(26:24,25:23,25:16) в среща от 6-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“-Национален шампионат жени.

Така пловдивчанки се изкачиха на първото място в класирането, след като мачът на лидера ВК „Левски“ (София) като гост на ВК „Сливен“ бе отложен за 27.11.2014 г.(четвъртък). Момичетата на Иван Петков имат 16 точки от пет победи и една загуба от началото на сезона.

Наставникът на „Марица“ започна срещата с обичайния си титулярен състав, но по време на първата част замени капитанката Ана Радичева със Силвия Андреева. Срещата не започна добре за вицешампионките, те допуснаха доста непредизвикани грешки и „розите“ успяха да дръпнат с 8:2 до първото техническо прекъсване.  Все пак, домакините подобриха играта си в нападение и успяха да догонят съперника в резултата.  Стигна се до оспорван завършек, в който пловдивчанки показаха повече характер за 26:24.  Във втората част можеше да се стигне до обратния развой, след като Марица дръпна с 6 точки аванс, но при 21:21 резултатът бе изравнен.  С три поредни точки „жълтите“ стигнаха до мачбол при 24:21, но успяха да затворят гейма едва при 25:23. Състезателките от Казанлък се държаха равностойно до първото техническо прекъсване на третата част, но след това „Марица“ взе превез и се наложи с 25:16.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева със 17 точки за победителките.

В другия мач от този кръг, който се изигра днес, ВК ЦСКА спечели гостуването си на ОСК „Славия“ с 3:0 (16:25, 13:25, 22:25).