Събота, 15 Ноември 2014 19:05
ВК „Левски“ победи с 3:2 ВК „Марица“ в мача за първото място при жените
ВК „Левски“ (София) победи ВК „Марица“ (Пловдив) с 3:2 (25:14, 25:21, 19:25, 25:27, 15:1) в най-интересния мач от 5-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“-Национален шампионат жени.

Двата отбора, които до този момент нямаха загубен гейм и с 12 точки си разделяха първото място, напълно оправдаха очакванията за равностоен и интригуващ двубой в столичната зала „Христо Ботев“.

Момичетата на Радослав Бакърджиев на бързо поведоха с 2:0, но с много сърцата игра пловдивчанки успяха да вкарат срещата в тайбрек. Особено интересен бе 4-ият гейм, в който състезателките на Иван Петков изоставаха с 3:8 при първото техническо прекъсване, но се съвзеха и спечелиха частта с 27:25.

В решаващия 5-и гейм двата отбора вървяха точка за точка до 11 на 11, когато „сините“ дръпнаха в резултата и затвориха мача с 3:2.

Така след края на първата четвърт от сезона шампионът и носител на Купата на България от миналия сезон е на 1-о място в класирането с 14 точки. ВК „Марица“ (Пловдив) е на 2-а позиция само на точка зад „сините“.