Четвъртък, 18 Април 2019 00:08
Волейболистките на Берое се класираха за финал в Купата на България

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха за финал в турнира за Купата на България. Тимът, воден от треньора Петър Дочев надигра Левски с 3:2 (25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13) в първия полуфинален сблъсък, в пловдивската зала „Колодрума“.

С този успех Берое взе реванш от Левски, за загубата на полуфиналите в НВЛ-жени. Двубоят бе оспорван и равностоен, като това доведе до много обрати в мача, размяна на геймовете и достигане тайбрек. В петата решителна част играта бе точка за точка до 12:12. В този момент грешка на Левски даде предимство на съперника, а Берое не се поколеба да наложи волята си, като затвори гейма с 15:13, а с това постигна и крайния успех.

Берое: Тамара Роганович, Веселина Григорова, Ваня Върбанова, Хелена Перич, Виолина Николова, Нора Богданова, либера – Патрисия Йончева, Диана Казакова (Василена Папанова, Радостина Маринова, Мария Кривошийска

Старши-треньор: Петър Дочев

Левски: Гергана Георгиева, Моника Кръстева, Кристиана Петрова, Мария Йорданова, Деница Димитрова, Анелия Джондрова, либеро – Галина Карабашева (Гергана Бечева, Мария-Катерина Петкова, Елена Бечева)

Треньор: Любка Дебърлиева

Реализатор за Берое бе Ваня Върбанова с 24 точки (2 блока, 1 ас, 31% ефективност в атака и 11% позитивно посрещане) за победата. За "сините" Моника Кръстева завърши с 23 точки (1 ас и 40% ефективност в атака).

Статистика от мача можете да видите тук

В спора за трофея тимът на Берое ще се изправи срещу Марица (Пловдив), а двубоят е на 18 април от 18:30 ч.