Вторник, 16 Април 2019 17:56
Марица е домакин на финалната фаза от турнира за Купата на България
Марица е домакин на финалната фаза от турнира за Купата на България Снимка: ВК Марица

Женският волейболен шампион на България и актуален носител на Купа България Марица (Пловдив) ще бъде домакин на финалната четворка в турнира Купа България. Маричанки приемат надпреварата за първи път от 2012 година, когато спечелиха първия си трофей в историята. Срещите ще се играят в зала "Колодрума".

През този сезон форматът да надпреварата беше променен и четвъртфиналите се играха в две срещи на разменено гостуване. Отборите, които се класираха за полуфиналите оформят финална четворка, която ще определи новия носител на трофея. За полуфиналите в турнира се класираха отборите на домакините от Марица (Пловдив), Берое (Стара Загора), Левски (София) и ЦСКА (София).

Kupa W poster 2019

Маричанки спечелиха своя 10-ти трофей в клубната си история на 6 април, когато спечелиха Националната волейболна лига за пети пореден път. Марица надигра на финалните плейофи Левски с 3:0 победи. Така пловдивчанки вече има пет спечелени шампионски титли (2015, 2016, 2017, 2018 и 2019), четири пъти е носител на Купа България (2012, 2015, 2017 и 2018) и веднъж на Суперкупата (2015).

Сега за втори път от 2012 година, когато Марица спечели финала срещу Левски с 3:0 гейма в зала Олимпиада, тимът ще има възможност да вдигне трофей в Пловдив. Пловдивчанки защитават трофея си от 2018-а, когато победиха във финала Левски с 3:1 в Стара Загора. Маричанки отстраниха на четвъртфиналите Перун (Варна) с две категорични победи с 3:0. Утре, от 20:00 б.в. в зала "Колодрума" представителките на "жълто-сините" ще играят срещу ЦСКА (София) във втория полуфинал в турнира. Марица и ЦСКА ще се срещнат за трети път през този сезон, като преди това момичетата на Иван Петков надиграха с 3:0 и в двете срещи червените в двубои от редовния сезон в НВЛ.

Съдии на двубоя ще бъдат Борислав Йорданов и Ангел Ангелов.

В първия полуфинал утре, от 17:30 б.в. в зала "Колодрума" ще играят Берое (Стара Загора) и Левски (София) в повторения на полуфинала и в НВЛ. Съдии на срещата ще бъдат Любомир Сираков и Христо Янев.

Големият финал е на 18 април (четвъртък), от 18:30 б.в. в зала Колодрума. Преди финала от 13:00 б.в. Марица U13 ще бъде домакин на турнира от регион "Тракия" в зала "Колодрума".