Петък, 22 Март 2019 19:10
Левски победи Берое с 3:0 в първия мач от полуфиналите на НВЛ-жени

Волейболистките на Левски победиха като домакини Берое (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:16 25:21 ) в първия мач между двата тима от полуфиналния плейоф в НВЛ-жени, който се игра в столичната зала „Сиконко“.

Така „сините“ тръгнаха с категоричен успех в серията, в която се играе до две победи от три мача. Реваншът е на 25 март от 18:00 ч в старозагорската зала „Иван Вазов“. При достигане до трета среща, то двубоят отново ще бъде в София на 28 март.

Най-оспорвана бе първата част, в която след равностойна игра "сините" надделяха в решителните минути. В следващите два гейма Левски диктуваше развоя, като затвори мача с чиста победа.

Реализатор за Левски бе Елена Бечева с 14 точки (1 ас). Вангелия Рачковска добави 13 за успеха (2 аса, 2 блока).

За Берое най-резултатна бе Ваня Върбанова с 10 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.