Четвъртък, 14 Март 2019 20:47
Марица отстрани Перун (Варна) и продължава на полуфинали в НВЛ-жени
Марица отстрани Перун (Варна) и продължава на полуфинали в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Отборите на Марица (Пловдив), Левски и Берое (Стара Загора) се класираха за полуфинали в женското първенство по волейбол на България, след като отстраниха своите съперници с 2:0 победи в 1/4-финалните сблъсъци от шампионата.

Шампионките от Марица отстраниха Перун (Варна), като спечелиха и втория мач с разгромен резултат – 3:0 (25:10, 25:6, 25:10), в зала „Колодрума“. Разликата в класите доведе до бърз успех за пловдивчанки, които спечелиха мача за 43 минути игра.

Левски продължава напред на полуфинали след втори успех над Казанлък, като „сините“ се наложиха над „розите“ с 3:0 (25:13, 25:18, 25:17) в зала „Сиконко“.

Берое (Стара Загора) също постигна втори чист успех над Славия, като победи „белите“ с 3:0 (26:24, 25:18, 25:8) в старозагорската зала „Иван Вазов“ и също продължава в спора за титлата.

Последният полуфиналист ще бъде излъчен от победителя в двойката Раковски (Димитровград) – ЦСКА. В първия мач между двата тима димитровградчанки победиха като домакини с 3:1 гейма. Вторият двубой е насрочен за 16 март (събота) от 17:00 ч. в столичната зала „Васил Симов“. Ако се стигне до трети двубой, то срещата ще се играе на 19 март в Димитровград.