Събота, 15 Декември 2018 19:07
Волейболистките на Берое надигра Раковски с 3:0 гейма в последния кръг от НВЛ-жени Снимка: Иван Бонев

Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха като гости Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:17, 25:7, 23:25, 25:22 ) в последния си мач от първия полусезон в женското първенство на България, който се игра в местната зала „Иван Вазов“.

Така беройки, водени от Петър Дочев приключиха след есенния дял с успех и заемат второ място в класирането на НВЛ-жени с шест победи, една загуба и 18 точки. Лидер е Марица (Пловдив) без загуба до сега. Тимът на Раковски отбеляза четвърта загуба, като с три победи и 9 точки завършва на пето място в класирането.

В първите две части Берое доминираше изцяло. След това димитровградчанки се разиграха и оказаха сериозна съпротива на гостенките, като успяха да вземат и гейм. Това обаче бе максимума, като старозагорки отново наложиха волята си и спечелиха мача с чиста победа.

Реализатор за победата на Берое стана Ваня Върбанова със 17 точки ( 2 аса). Веселина Григорова добави 12 точки ( 1 ас, 2 блока) за успеха.

За Раковски най-резултатна бе Симона Николова (1 ас, 1 блок).

Статистика от мача можете да видите тук.