Вторник, 11 Декември 2018 22:24
Берое надигра Левски с 3:1 гейма, в отложен мач от пети кръг на НВЛ-жени
Берое надигра Левски с 3:1 гейма, в отложен мач от пети кръг на НВЛ-жени Снимка: Иван Бонев

Волейболистките на Берое (Стара Загора) надиграха като домакини Левски с 3:1 (25:13, 22:25, 25:13, 25:17) в отложен мач от петия кръг на женското първенство на България, който се игра пред пълни трибуни в старозагорската зала „Иван Вазов“.

С това тимът, воден от Петър Дочев записа пета победа в шампионата, като с една загуба и 15 точки запазва второто място във временното класиране. Левски отбеляза втора загуба, като с три победи и 9 точки е на четвърта позиция в подреждането.

Реализатори за Берое станаха Ваня Върбанова (1 ас, 2 блокади) и Хелена Перич (1 ас, 1 блокада) с по 16 точки. Веселина Григорова добави 14 точки за успеха.

За Левски най-резултатна бе Моника Кръстева с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.