Неделя, 09 Декември 2018 23:48
Марица записа бъра победа над Перун (Варна), а с това реализира и пета поредна победа в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Отборите на Марица (Пловдив), Берое (Стара Загора) и Левски записаха победи в двубоите в събота и неделя от шестия кръг на женското първенство по волейбол на България.

Шампионките от Марица постигнаха пета поредна чиста победа от началото на сезона. Пловдивчанки разгромиха гостуващия Перун (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра.

Най-полезна за Марица стана Симона Димитрова с 15 точки, следвана от Дженифър Крос с 14 точки за победата. Добрина Христоскова, Александра Миланова завършиха с 10 точки. Най-резултатната за Перун бе Кристина Йорданова с 10 точки.

Преди началото на срещата пловдивският волейболен деятел и технически делегат на мача Иван Денев бе удостоен със специален почетен благодарствен плакет от Националната съдийска колегия по случай прекратяване на активната си съдийска кариера.

Чиста победа у дома отбелязаха и волейболистките на Берое (Стара Загора), които надиграха убедително ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) в старозагорската зала "Иван Вазов".

n-73918

Реализатор за победата на беройки бе Ваня Върбанова с 14 точки (4 блокада), 12 добави Хелена Перич (2 аса, 1 блокада). За ЦСКА Ивета Станчулова приключи с 11 точки (1 ас).

Левски също се поздрави с успех, като надигра като домакин Казанлък с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) в столичната зала „Сиконко“.

Реализатор за победата на Левски бе Моника Кръстева с 18 точки. Елена Бечева добави 14 точки за успеха. За Казанлък най-резултатна бе Мариела Салиева с 14 точки.

Така, след шестия кръг на НВЛ-жени отборът на Марица е водач в класирането с актив от 5 победи от 5 мача и без загубен гейм. На втора позиция е Берое с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. На трето място е ЦСКА с четири победи, две загуби и 12 точки.