Петък, 07 Декември 2018 20:59
Раковски (Димитровград) победи като гост Славия с 3:0 гейма
Раковски (Димитровград) победи като гост Славия с 3:0 гейма Снимка: Иван Бонев

Волейболистките на Раковски (Димитровград) победиха като гости Славия с 3:0 (25:19, 29:27, 25:20) в двубой от шести кръг на жeнското първенство на България, който се игра в столичната зала „Панаойт Пондалов“.

Състезателките от Димитровград, водени от треньора Габриела Айшинова започнаха с голяма мотивация и бяха водещия тим през първата част. Във втория гейм Славия поведе с 16:11, но след слабости в посрещане допусна изравняваве 18:18. Последва равностойна игра, като гостенките отново наложиха волята си в решителните моменти.

В третия гейм Раковски направи серия от точки и поведе с голяма разлика, кто преклони “белите“ и записа чиста победа.

С този успех съставът на Раковски записа трета победа, като с три загуби и 9 точки заема четвърто място във ременното класиране, но преди изиграването на останалите двубои от кръга. Славия отбеляза четвърта загуба, като с 4 точки заема шесто място в подреждането на НВЛ-жени.