Неделя, 25 Ноември 2018 21:10
Марица надигра ЦСКА с 3:0 гейма и поведе в класирането на НВЛ-жени
Марица надигра ЦСКА с 3:0 гейма и поведе в класирането на НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) излезе начело в класирането в Националната волейболна лига за жени след успех над ЦСКА с 3:0 (25:15, 27:25, 25:15). В мач от четвъртия кръг на шампионата, игран в пловдивската зала "Колодрума", домакините записаха 60-ата си поредна победа в НВЛ и нанесоха на софиянки първа загуба от началото на сезона.

Американският диагонал на пловдивчанки Александра Холстън, която тази седмица получи работната си виза, започна срещата като титулярка и така направи дебюта си в НВЛ.

Симона Димитрова, която игра само във втората половина от срещата, бе най-резултатна за победителките с 10 точки.С най-голям актив за ЦСКА бе Борислава Съйкова с 11 точки.

Въпреки че има един изигран мач по-малко, Марица вече е на първо място в таблицата с три победи и 9:0 гейма от три срещи. Втори е Берое (Стара Загора) с три победи и 9:3 гейма, а ЦСКА слезе на третата позиция с три победи и 9:5 гейма.

В петия кръг Марица гостува на Раковски (Димитровград). Срещата в зала Младост е в събота, 1 декември, от 17:00 б.в.