Неделя, 25 Февруари 2018 18:27
Левски надигра като домакин Берое с 3:0 гейма

Лидерът в женското първенствопо волейбол  на България Марица (Пловдив) спечели редовния сезон без загуба. В последния си мач, пловдивчанки победиха Раковски (Димитровград) с 3:0 ( 25:19, 25:22, 25:18) и завършиха на първо място и с актив от 35 точки. С това те си осигуриха медал, като  най-лошия случай може да завършат със срребърните отличия.

n-45726

Волейболистките на Левски победиха Бероe (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:16, 26:24) в двубой от 13-и кръг на НВЛ-Жени, изигран в зала "Сиконко". Така „сините“ спечелиха трудна битка с пряк съперник за тройката на редовния сезон в шампионата. Кръг преди края, левскарките са на трета позиция във временното класиране с 21 точки (7 победи, 4 загуби). Берое отстъпи на четвърто място с шест победи, пет загуби и 19 точки.

Безпроблемна победа записаха и волейболистките на ЦСКА, които надиграха Славия с 3:0 (25:16, 25:15, 25:15). Представителките на „червените“ заемат второ място в таблицата, със същия актив като Левски, но с по-добро геймово съотношение.

Тимът на Раковски (Димитровград) записа пета победа в НВЛ-Жени, след като се наложи категорично като домакин над Казанлък Волей с 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

544920171126002734

На 1-ви март ще се изиграят последните две срещи от редовния сезон на НВЛ - жени, които ще определят крайното класиране и най-вече подреждането в тройката. Берое приема Раковски в зала "Иван Вазов" в Стара Загора, а Левски гостува на ЦСКА в столичната зала "Васил Симов". От резултатите в срещите ще стане ясно, кои два отбора ще се наредят след лидера Марица.