Понеделник, 05 Февруари 2018 12:33
Марица с осма поредна победа в НВЛ-жени
Шампионът Марица продължава без грешка в българското първенство по волейбол при жените. Пловдивчанки записаха чиста победа с 3:0 (25:12, 25:6, 25:18) над гостуващия тим на Славия, в среща от десетия кръг на НВЛ-жени. Дебют за Марица направи новото попълнение на отбора Александра Миланова. След седем години с екипа на Славия, тя излезе за първи път срещу родния си клуб. Миланова бе най-резултатна в мача с 14 точки (4 аса). В стартовия състав на Иван Петков беше и най-младата разпределителка на пловдивчанки Мирела Шахпазова, а на поста диагонал игра Мария Данчева.

Славия пристигна в Пловдив само със седем състезателки поради здравословни проблеми. Разликата в класите бе очевидна най-много във втория гейм, който започна с 10:0 за Марица и завърши с блокаут на Радосвета Тенева за разгромното 25:6.

Безпроблемен успех записаха в този кръг волейболистките на ЦСКА, след като се наложиха като гости над младия състав на Казанлък Волей с 3:0 (25:18, 25:18, 26:24) в местната зала "Багира".

228520180202222511

Изненадата падна в Димитровград, където тимът на Раковски надигра като домакин Левски след петгеймова битка с 3:2 (25:19, 21:25, 12:25, 25:13,  15:12) в мач, който се игра пред близо 700 зрители в местната зала „Младост“.

voley 020218 2

След десетия кръг Марица е лидер в шампионата с 8 победи от 8 срещи. На втора позиция е ЦСКА с шест победи, две загуби и 18 точки. Трети са представителките на Левски с пет победи, три загуби и 16 точки. Четвъртата позиция е за Берое (Стара Загора), който почиваше в този кръг.