Четвъртък, 02 Ноември 2017 09:15
Марица стартира в НВЛ-жени с чиста победа

Марица (Пловдив) започна защитата си на шампионската титла на България с победа като гост в първия си мач в НВЛ-жени. Пред пълни трибуни в зала „Иван Вазов“, момичетата на Иван Петков надиграха домакините от Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:16) след 73 минути игра и излязоха начело във временното класиране.

Агитките на двата отбора създадоха страхотна атмосфера от трибуните, а в началото това като че ли донесе повече вдъхновение на състезателките на Берое. Първият гейм бе равностоен почти до края, като домакините дадоха солиден отпор на шампионките. След равенството 18:18 обаче, два поредни аса на пловдивчанки се оказаха решаващи, те взеха преднина и спечелиха гейма.

Следващите две части Марица диктуваше играта, като наложи волята си през цялото време и спечели мача с чиста победа.

Реализатор за победата на Марица стана Кремена Каменова с 13 точки. Центърът Виктория Григорова добави 10. За домакините от Берое най-резултатна бе Йоана Николова с 12 точки.