Вторник, 03 Октомври 2017 21:48
Марица тръгна с победа на Купа Пловдив 2017

Шампионът на България Марица (Пловдив) победи с румънския Динамо (Букурещ) с 3:2 (17:25, 25:15, 16:25, 25:16, 15:11) в  драматична битка, продължила над два часа игра, в първата си среща от силния международен турнир Купа Пловдив 2017, който се провежда в зала „Колодрума“.

Двубоят бе равностоен, като се получи последователна размяна на частите  и равенство 2:2 гейма.В тайбрека румънките направиха разлика в началото и при смяната на полетата резултатът беше в тяхна полза – 8:6. Домакинит обаче изравниха – 8:8, а след това резултатът вървеше точка за точка. В решителните моменти Марица успя да дръпне с 13:11 и спечели двубоя след 15:11.

P1160022-Copy-681x452

Така маричанки стартираха с победа турнира и са на второто място във временното класиране, след лидера Олимпиакос, трети са Динамо, а на четвъртото място е КСМ Букурещ.

Кремена Каменова стана най-резултатна за Марица с 21 точки, а за Динамо с най-много завърши Аделина Унгуряну с 16 точки.

Статистика от мача вижте тук.

В първия двубой от програмата гръцкият Олимпиакос (Пирея) надигра румънския КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 (30:28, 20:25, 25:21, 25:14).

news 1 1507042646

Утре, 4 октомври тимът на Марица играе срещу турския Бурса ББ, а мачът е от 18:00 ч.