Събота, 06 Май 2017 13:20
Марица спечели Купата на България 2017
Марица спечели Купата на България 2017 Снимка:Бончук Андонов

Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха Купа България „Еfbet“ за 2017 година. На финала на турнира в столичната зала Христо Ботев, момичетата на треньора Иван Петков победиха Славия (София) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:12) след само 70 минути игра.

Така пловдивчанки  спечелиха трофея за трети път в своята история след 2012 и 2015 година. Златният дубъл, който след спечелването и на шампионската титла преди осем дни Жълто-сините оформиха за сезон 2017, пък е вторият в историята на пловдивския клуб.

В първия гейм Славия успя да поддържа интригата до първото техническо прекъсване. След това обаче класата на пловдивчанки си каза думата. С отлични изяви на блокада те дръпнаха напред в резултата, преди Силвана Чаушева да затвори частта с ас за 25:15. Белите дори успяха да натрупат четири точки преднина във втория гейм за 10:6. Постепенно шампионките възстановиха равенството, а с перфектна игра от Нася Димитрова на мрежата отново излязоха далеч напред. С отлична блокада, Симона Димитрова отбеляза последната точка в гейма за 25:18. В третия гейм маричанки вече летяха към трофея. Те наложиха безмилостно надмощие над борещите се славистки и ги разгромиха по шампионски с 25:12.

Топреализатор на срещата стана центърът Нася Димитрова с 14 точки. Силвана Чаушева добави 13. Най-резултатна за Славия беше Юлия Стоянова с 11 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.