Понеделник, 05 Май 2014 20:28
ЦСКА с титла при юношите старша възраст

Отборът на ЦСКА (София) за юноши старша възраст завоюва златните медали в шампионата на България след като постигна победа с 3:2 срещу връстниците си от Пирин (Разлог).

Зрителите в столичната зала „Васил Симов” станаха свидетели на качествен волейбол от страна и на двата тима, но в крайна сметка „червените” , предвождани от Красимир Георгиев, спечелиха титлата.

В първата част от финалния двубой Пирин взе предимство още в началото на гейма, а след това след добър сервис нямаше никакви проблеми да затвори сета при резултат 25:16 и да поведе с 1:0 в мача.

От ЦСКА бързо показаха на своите противници, че голямата точкова разлика в първия гейм не ги е сломила и във втората част от двубоя стояха много по-различно на волейболното игрище. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за „ червените”, а при второто разликата в тяхна полза беше „набъбнала” двойно за 16:8. Без абсолютно никакви трудности ЦСКА изравни геймовете в мача на 1:1 след като затвори тази част при резултат 25:13 в своя полза.

Истинска волейболна битка се разрази в третия гейм. Играта тръгна точка за точка, като нито един от двата отбора не позволи на съперника си да натрупа голям точков аванс. Първото техническо прекъсване все пак дойде в полза на ЦСКА за 8:7. След добри изяви в защита от Пирин промениха хода на играта и второто техническо  прекъсване дойде при 16:14 в тяхна полза.  От ЦСКА показаха голямо желание за промяна в лидерството, а силният сервис се оказа ключов за крайния изход в гейма, който армейците успяха да спечелят с 25:21.

Пирин „взе нещата в свои ръце” в началото на четвъртия сет и първото техническо прекъсване беше 8:4 в тяхна полза. Отново силният сервис беше силният коз на „червените” , който успяха да стопят разликата и да стигнат до изравняване при 14:14.  Въпреки добри изяви на Красимир Георгиев,  тимът от Разлог все пак успя да си върне лидерството и в крайна сметка да вземе този гейм при 25:22 в своя полза.

В началото на тайбрека от ЦСКА направиха 3-точкова разлика за 4:1, но първото техническо прекъсване дойде в полза на гостите от Разлог при 8:7. В този момент отборът на ЦСКА стигна до обрат и поведе при 10:9. Въпреки добрата игра в защита, която демонстрираха волейболистите на Пирин, в крайна сметка от ЦСКА успяха да затворят този сет при 15:13 ,а с това и спечелиха мача и шампионската титла при 3:2 гейма.

В малкия финал от надпреварата отборът на Левски (София) за юноши старша възраст пък спечели бронзовите отличия след като се наложи с 3:1 (25:16; 19:25; 25:18; 25:21) над  тима на Добруджа 07.