Четвъртък, 07 Юли 2016 20:00
Отборът на Виктория Волей е с две победи и без загубен гейм

Отборите на Арда (Кърджали), Виктория Волей (Пловдив) и Миньор (Перник) продължават без загуба след втория ден на държавните финали по волейбол за момчета до 15 години, които се провеждат в зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

В предварителна група „А“ първенец е тимът на Арда, който във втори ден записа победа над Черно море (Варна) с 3:1. Така представителите на Кърджали са с две победи, 6 точки и само един загубен гейм. Два отбора са с еднакъв актив от по една победа и една загуба, като това са Славия и Черно море. В последния ден ще се определи кой от тях ще последва Арда във финалната четворка и кой ще остане на трета позиция.  Отборът на „белите“ среща Марек, който е без успех до сега, а варненци имат по-труден мач, като се изправят срещу първенеца.

В предварителна група „Б“ Виктория Волей (Пловдив) записа втора поредна чиста победа, като се справи днес с Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма. Така пловдивчани имат актив от 6 точки и без загубен гейм са водачи в класирането. В другия мач за деня домакините от Миньор също записаха втора победа, като надиграха Пирин с 3:1. Така двата тима ще спорят в директен двубой за първото място в групата в последния ден. Пирин и Добруджа пък ще определят, кой ще е трети и кой четвърти в крайното класиране на групата.