Сряда, 22 Април 2015 19:42
„Нефтохимик 2010“ обърна „Марек“, ясни са 1/2-финалите за Купа България

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) надигра драматично шампиона „Марек Юнион-Ивкони“ с 3:2 (18:25, 25:23, 19:25, 25:17, 15:13) в последния мач от Група А за Купа България и се класира на 1/2-полуфинал. Бургазлии губеха с 1:2, но успяха да направят пълен обрат и със спечелените 2 точки заеха така ценната втора позиция. Дупничани пък завършват на 3-о място с 4 точки и отпадат от надпреварата.

Междувременно в другата Група Б „Добруджа 07“ (Добрич) победи „Пирин“ (Разлог) с 3:0 (25:14, 26:24, 25:20). Така играчите на Мирослав Живков завършиха еднолично на първото място с 9 точки, а волейболистите от Разлог отпадат от турнира.

След изиграването на всички мачове днес паднаха и последните въпросителни около 1/2-финалните двойки. Първият от Група А ВК „Монтана“ ще играе срещу втория от Група Б „Левски Боол“ (София). Вторият от Група Б „Нефтохимик 2010“ ще има тежката задача в спор за финала да се изправи срещу победителя в Група Б „Добруджа 07“. Четвъртък е почивен ден, а битката за Купа България ще се поднови отново в петък, когато в спортната зала „Добротица“ ще се изиграят 1/2-финалите. Финалът на надпреварата пък ще се проведе в събота.