Четвъртък, 16 Април 2015 22:27
Обзор на 11-ия кръг от държавното първенство за девойки младша възраст

„Локомотив 1929“ (София) – „Ахил Волей“ 3:1 (23:25, 25:21, 25:6, 25:10)

„Локомотив 1929“ победи „Ахил Волей“ с 3:1 (23:25, 25:21, 25:6, 25:10) в първия мач от 11-ия кръг на държавното първенство за девойки младша възраст, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“. Момичетата на Бригита Славова загубиха първия гейм с 23:25, но след това заиграха много силно и направиха пълен обрат. Страхотен двубой за победителките изигра Стефани Стоева, която е дъщеря на бившия старши-треньор на „Лудогорец“ (Разград) и настоящ на „Левски“ (София) Стойчо Стоев.

„След като загубихме първия гейм, подобрихме значително играта си и заслужено победихме. Мисля, че в основата на този обрат бе добрият начален удар, който изпълнявахме. Като цяло съм доволна от това, което показахме днес“, заяви след мача, за сайта на БФВолейбол, старши-треньорът на „Локото“ Бригита Славова.

ЦСКА – „Левски“ (София) 3:0 (25:22, 27:25, 28:26)

Във втория мач от днешната програма ЦСКА спечели дербито срещу „Левски“ с 3:0 (25:22, 27:25, 28:26). Срещата бе много оспорвана, а момичетата на Радослав Бакърджиев бяха близо до спечелването на 3-ия гейм, в който водеха с 24:22, но „червените“ отразиха и двата геймбола, а след това затвориха мача след 28:26 в тази част. В основата на успеха за младите „армейки“ бяха централният блокировач Александра Георгиева и разпределителката Полина Нейкова, които оставиха отлични впечатления с изявите си.

„Двубоят бе оспорван през цялото време. Имаше риск да загубим 3-ия гейм, но успяхме да останем пределно концентрирани в този важен момент и с добра игра да спечелим. За нас тази победа е много важна, защото по този начин оставаме на добра позиция в класирането“, сподели след края старши-треньорът на ЦСКА Мила Кьосева. С този успех „червените“ събраха 25 точки и се изравниха с лидера в класирането „Славия“ (София).

„Славия“ (София) – „Звезди 94“ (София) 3:2 (25:16, 11:25, 24:26, 25:17, 15:5)

„Славия“ надигра „Звезди 94“ с 3:2 (25:16, 11:25, 24:26, 25:17, 15:5) в най-интересния и оспорван мач от този 11-и кръг на държавното първенство за девойки младша възраст. „Белите“ изоставаха с 1:2 гейма, но в 4-а част подобриха значително представянето си и вкараха срещата в тайбрек, в който дадоха само 5 точки на съперника си.

„Както и предполагах въобще не ни беше леко. Започнахме доста заспало мача. Подведохме се по темпото на „Звезди“. Малко по-бавно, по-лежерно, което според мен изигра много лоша шега на нашия отбор, особено във втория гейм. В третия, който също загубихме, нашият отбор вървеше възходящо. Получи се едно пробуждане и накрая успяхме да ги победим. Най-вече благодарение на силния начален удар и добрия блок от единия ни център в комбинация с всичките ни крайни състезатели, които днес отново изпълниха изцяло поставените им задачи. Всичко, което казахме преди мача, моите момичета успяха да си го спазят – да се извадят пуснатите топки, да се прибере късно блока и останалите неща, които бяха в тактиката на нашия отбор спрямо този противник“, анализира след мача старши-треньорът на „Славия“ Габриела Айшинова.

Ето и програмата за мачовете от 12-ия кръг, които ще се изиграят в петък в зала „Христо Ботев“:

14:00 ч. „Звезди 94“ - „Локомотив 1929“

15:30 ч. „Левски“ – „Славия“

17:00 ч. „Ахил Волей“ – ЦСКА