Четвъртък, 26 Октомври 2017 14:43
Волейболистките на Левски продължават без загуба при кадетките
Отборите на Левски и Славия продължават без загуба, след втория кръг на софийското градско първенство по волейбол за кадетки (до 17 години), което е част от Държавния шампионат. И двата тима имат по две чисти победи и само точковия коефицент определя временното класиране, като първенец са „сините“, а „белите“ заемат втора позиция.

Във втория кръг имаше вечно дерби, като волейболистките на „сините“ победиха като гости ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) в столичната зала „Васил Симов“. Само първата част бе оспорвана, като резултата вървеше равностойно. В решителните моменти гостенките наложиха волята си и спечелиха гейма. В следващите две части левскарките имаха тотално надмощие, като правеха голяма разлика в своя полза и затвориха безпрепятствено геймовете, а с това записаха чиста победа. ЦСКА отбеляза първа загуба, като заема трета позиция в таблицата.
В този кръг тригеймова победа записа и Славия като гост, като надигра Ахил с 3:0 (25:21, 25:20, 25:22). Домакините оказаха сериозна съпротива на съперника във всички геймове, но не успяха да запиша нещо повече в актива си. С повече опит славистките успяха да надделеят във важните моменти и да затворят геймовете в своя полза.

Петгеймова драма имаше на стадион Локомотив, като волейболистките на  Локомотив 1929 отстъпиха в домакинството си на ЦПВК с 2:3 (23:25, 25:21, 24:26, 25:15, 11:15). С това представителките на Полицейския клуб се поздравиха с първи успех и заемат четвърта позиция във временното класиране.