Сряда, 16 Декември 2015 21:36
Волейболистките на Левски достигнаха до финал след невероятни обрати

Волейболистките на Левски (София) и Казанлък Волей (Казанлък) се класираха за финал в Коледния турнир за Купата на Иван Николов, който се провежда в залата на столичното 81 СОУ Виктор Юго, и който е за девойки старша възраст.

В първия полуфинал от надпреварата Сините победиха Марица (Пловдив) с 3:1 (27:25, 23:25, 25:23, 27:25) и така достигнаха до финалния спор. Двубоят бе изпълнен с невероятни обрати, като интригата бе до самият край. Представителките на Левски направиха невероятен обрат от 3:17 до 27:25 в първата част.

В следващия гейм Сините дръпнаха с 16:10, но на ред за обрат бе отборът от Пловдив. Драмата се запази до самия край, като тайбрекът се размина на косъм, след като Левски приключи четвъртата част след 27:25.

Във втория полуфинал от  надпреварата Розите победиха категорично ЦСКА (София) с 3:0 (25:15, 25:16, 25:13) и така достигнаха до спора за Купата.  В този двубой дерби нямаше, а представителките на казанлък доминираха изцяло, като затвориха трите гейма без проблеми. Превъзходството им бе пълно в третата част, в която оставиха съперничките на 13 точки.

CSKA Devoyki Starsha Kazanluk 2015 16 bgvolleyball.com

Двубоят за златните медали е на 17 декември (четвъртък) от 14:00 ч. Преди това от 12:30 ч е спорът за 3-4 място, който ще противопостави отборите на Марица (Пловдив) и ЦСКА (София).

В разпределението на останалите места в крайното класиране домакините от Звезди 94 ще срещнат Локомотив 1929 за 5-6 позиция, като мачът е от 11:00 ч. Най-рано започва спорът за 7-8 място, който ще противопостави съставите на Хектор (София) и Ботев (Ихтиман) с начален час 09:30.