Четвъртък, 19 Ноември 2015 17:48
Марица без загуба в първа група за девойки старша

Отборът на Марица (Плодвив)  надигра като гост Левски (София) 3:2  (25:13, 18:25, 19:25, 25:17, 15:10) в издърпан мач от четвъртия кръг на първа група, от първенството по волейбол на България за девойки старша възраст (до 19 години).

С този успех Марица записа трета победа в групата, като има и един мач по-малко, поради отложена среща със Славия от първия кръг. Жълто –сините са водач във временното класиране с три победи и актив от 8 точки. Отборът на Левски пък записа втора загуба до момента, като с актив от 4 точки заема четвърта позиция в таблицата.

Двубоят бе с амплитуди в играта и с много грешки и за двете страни. След слабо начало за Сините, в което те отбелязаха само 13 точки в първия гейм настъпи събуждане и щурм, който пък се отрази на маричанки, и в следващите два гейм доминант бе Левски. След като поведоха с 2:1 гейма обаче Сините не съумяха да използват психологическото предимство, като настъпи поредния обрат. Гостенките се надигнаха, започнаха да диктуват играта и се наложиха в гейма, като останаха в мача и го докараха до тайбрек.

Levski Devoyki Starsha Marica 2015 2016 1 - Copy

В петата решителна част пловдивчанки стояха по-добре на игрището, като запазиха възхода си от предишния гейм. Маричанки наделяха над съперничките със сервис, като поведоха с разгромното 8:3. Това бе преломния момент, като разликата не бе по силите на Сините и волейболистките на Марица се поздравиха с крайната победа.

Останалите срещи от кръга са на 22 ноември (неделя), като ЦСКА домакинства на Локомотив 1929 в зала Васил Симов, а Хектор приема Звезди 94 в залата на НПМГ.