Неделя, 07 Юни 2015 21:02
ЦСКА е шампион при девойките старша възраст! (Индивидуални награди)

ЦСКА  (София) е новият шампион на България по волейбол за девойки старша възраст. Младите „армейки“ триумфираха пред собствена публика, в столичната зала „Васил Симов“, след успех на финала срещу „Казанлък“ с 3:1 (24:26, 27:25, 25:22, 25:16).

Над 450 фенове изпълниха залата, като и двата тима имаха своите поддръжници. Двубоят бе достоен финал на надпреварата, а спорът за титлата противопостави два равностойни съперника и донесе много емоции на публиката. Напрежението обаче си каза думата, като мачът бе изпълнен с много обрати. Ключовият момент в срещата се оказа третият гейм, в който „червените“ се наложиха с 25:22. В оказалата се последна четвърта част домакините взеха ранен аванс (8:4), който не изпуснаха до края и заслужено грабнаха златните медали след общо 5 поредни победи в държавните финали.