Спортното министерство издаде безсрочен лиценз на БФВолейбол
19/Фев/20 17:24
Българска федерация по волейбол информира своите членове и приятели на този спорт, че на 19 февруари 2020 година, съгласно действащия Закон за физическото възпитание и спорта,  Спортното министерство издаде безсрочен Спортен лиценз номер 70 на БФВ като спортна федерация за извършване на спортна дейност за вида спорт - волейбол.

0038683224

"Безсрочният спортен лиценз е заслужено признание за работата на целия екип на БФВ. Това означава, че вече всички волейболни клубове трябва да знаят, че от тук нататък ни чака много работа. Ще се стремим да подобряваме условията и в клубовете, и работата във федерацията, за да върнем волейбола там където му е мястото - сред първите 4-5 в световния елит. Топката е в нашите ръце - като се започне от най-малките клубове, през по-големите и националните отбори за всички възрасти, мъже и жени. А ние като федерация ще се стремим да създадем максимално добри условия на нашите състезатели, да подпомогнем клубовете, най-вече тези, от които излизат децата, да направим така, че по-голям процент от подрастващите, които започват да тренират волейбол, да стигат до големите отбори и да градим национални състезатели", коментира за официалния сайт на БФВ вицепрезидентът Любо Ганев.

053035226

Елица Василева и Новара се класираха за 1/4-финали в Шампионската лига
19/Фев/20 13:43
Капитанът на женския национален отбор Елица Василева и нейният отбор на Игор Горгонзола (Новара) се класираха на четвъртфинали на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Новара надиграха категорично полския ЛКС Комерсекон (Лодз) с 3:0 (25:21, 25:20, 26:24) в последен мач от група С на надпреварата.

Така тимът на Игор Горгонзола приключи на първо място в групата 5 победи, 1 загуба и 14 точки. Съставът от Лодз е трети с 3 победи, 3 загуби и 6 точки.
Елица Василева завърши с 10 точки (1 блокада) и бе трета по резултатност за победата на своя тим. Най-резултатна бе Меган Къртни с 12 точки (6 блокади). За съперника Катарина Лазович и Моника Бочиек приключиха с по 13 точки.

212452 LPSL8801

От останалите групи за следващия етап се класираха Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), Вакъфбанк (Истанбул), Имоко Волей (Конеляно) (приключил без загуба в тази фаза), Динамо (Москва). От вторите най-добри напред продължават Фенербахче (Истанбул), Савино дел Бене (Скандичи), Алианц (Щутгарт).

Емилия Димитрова: Много съм щастлива, че успяхме да се преборим за победата
19/Фев/20 10:41

“Беше доста тежък мач. Изключително съм щастлива, че успяхме да се преборим накрая. Отборната игра ни помогна да спечелим този мач. Много съм щастлива, че хората ни подкрепят. Надявам се така да бъде и с националния отбор, защото имаме нужда от подкрепа. България се нуждае от млади момичета, които да ни последват и да вземат нашия пример. Имаме качества, силно се надявам да успеем да ги използваме. Сработваме се доста добре и мисля, че ще успеем да Ви зарадваме и лятото с националния отбор”, заяви диагоналът на Марица (Пловдив) Емилия Димитрова след драматичната победа над руския Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 3:2 гейма в Шампионска лига.

Цялото изказване на Емилия Димитрова можете да видите тук.

Иван Петков е изключително доволен от третата поредна победа на Марица в Шампионската лига
19/Фев/20 10:10

“Нашият отбор изигра един добър мач. Искам да кажа на всичките момичета, на целия треньорски щаб, на целия клуб едно голямо Благодаря! Аз обичам този клуб и това, което правим. Това, което направихме до момента е нещо страхотно. Да, не продължаваме напред в Шампионската лига, но за да продължиш напред се иска и нещо друго. Ние имаме най-важното един страхотен колектив изграден изцяло от български състезателки. За пореден път показахме, че не е правилно да се подценява толкова много женският волейбол в България”, заяви старши-треньорът на Марица (Пловдив) Иван Петков след третата поредна победа в Шампионска лига над Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 3:2 гейма в пловдивската зала "Колодрума".

Цялото изказване на Иван Петков можете да видите тук.

Марица надигра руския Уралочка с 3:2 гейма и завърши с престижна победа в Шампионската лига
18/Фев/20 21:40

Над 4000 зрители създадоха уникална атмосфера в зала "Колодрума" за третата поредна победа на Марица (Пловдив) в група Е на Шампионската лига. Още един европейски гранд, руският Уралочка-НТМК (Екатеринбург), падна жертва на страхотния хъс на пловдивчанки, които успяха да го надвият с драматичното 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) в последния си шести мач в групата. За съжаление, загубените два гейма оставиха момичетата на Иван Петков на третото място в крайното класиране с актив от три победи, девет точки и 13:13 гейма.

В другия мач от група Е днес, руският шампион Динамо (Москва) победи гостуващия френски шампион РК Кан (Кан) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) и се класира за четвъртфиналите като първенец в групата с четири победи и 12 точки, оставяйки противника на втора позиция с три победи, девет точки и 12:12 гейма, но с малко по-добро точково съотношение от това на родните представителки. Уралочка остана на последното четвърто място с два успеха.

175306 KBON0484

Първият гейм в "Колодрум"а бе равностоен до 10:10. С по-добра игра на своята блокада и с помощта на общо седем точки, отбелязани от Александра Миланова в гейма, Марица наложи надмощие, дръпна напред в резултата и затвори частта с ас на Дженифър Крос за 25:19. Вторият гейм бе доста по-драматичен. Кремена Каменова се развихри на сервис и в атака и домакините успяха да поведат със солидна разлика от шест точки. От другата страна на мрежата обаче заработи блокадата на Уралочка и гостенките не само успяха да заличат изоставането си, но взеха предимство и изравниха резултата след 25:21.

С много прецизна игра в третата част, Марица не остави никакви съмнения в превъзходството си. Емилия Димитрова бе най-настоятелна в нападение и наниза шест точки за категоричното 25:17. Христина Вучкова бе истинско страшилище за противника в началото на четвъртия гейм. С отлични изяви на блокада и на сервис, тя помогна на своите да поведат с цели седем точки разлика, които обаче се оказаха недостатъчни. Дойде ред на звездата на Уралочка и руския национален отбор Ксения Парубец да повършее на терена. Тя направи феноменалните 12 точки в гейма, за да се стигне до ново равенство в резултата след 25:22.

183224 KBON0686

Вдъхновен от неуморната подкрепа от трибуните, българският тим влезе силно и в тайбрека. Със страхотна отборна игра пловдивчанки поеха контрол върху резултата и стигнаха до троен мачбол при 14:11, но и това не отказа рускините. С фантастични защити и от двете страни на мрежата, битката продължи дълбоко в добавеното време, като Уралочка спаси още три мачбола за Марица преди пловдивчанки да ликуват като победителки след 20:18.

Емилия Димитрова бе наградена като най-полезен играч (MVP) на мача. Топреализатор на срещата стана Ксения Парубец с 27 точки за гостенките. Най-резултатна за Марица бе Александра Миланова с 19 точки, следвана от Кремена Каменова и Емилия Димитрова с по 17. Миланова и Христина Вучкова се отличиха и с по пет точкови блокади.