Вторник, 27 Януари 2015 16:23
„Марек Юнион-Ивкони“ загуби от „Локомотив“ (Новосибирск) с 0:3 последния си мач в ШЛ

„Марек Юнион-Ивкони“ загуби гостуването си на руския гранд „Локомотив“ (Новосибирск) с 0:3 (26:24, 25:18, 25:18) в последния си мач от тазгодишното издание на Шампионската лига. Така българският шампион напуска най-силния европейски клубен турнир, след като завърши на последното място в своята Група „В“ с актив от 3 точки. Дупничани записаха една победа от 6-те си мача, а тя дойде като гост на испанския КАИ (Теруел) с 2:3. През  изминалата седмица момчетата на Найден Найденов спечелиха точка в мача си срещу полския „Ястжембски Венгел“, който загубиха с 2:3 в „Арена Самоков“.

„Железничарите“, които си бяха осигурили първото място в групата преди този мач, измъкнаха равностойния първи гейм с 26:24, в който на няколко пъти двата отбора си разменяха лидерството в резултата. Първата техническа пауза дойде при 8:6 за руснаците, но след добра игра на Павел Душков край мрежата, българският шампион направи обрат от 7:9 до 10:9. Дупничани задържаха този крехък аванс до второто прекъсване (16:15), но домакините постепенно обърнаха нещата в своя полза и поведоха с 22:20. Найден Найденов веднага поиска таймаут, а след него марекчани изравниха при 22:22. „Локомотив“ спечели следващите две разигравания и стигна до два геймбола, но българите отново успяха да изравнят. Все пак европейският клубен шампион от 2013 г. показа повече опит в заключителните разигравания и поведе с 1:0.

Двата отбора започнаха равностойно втората част и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на руснаците. Веднага след подновяването на играта дупничани макар и трудно измъкнаха точката и изравниха - 8:8. Главният съдия на срещата взе много важно решение при 9:8 за домакините, когато младият диагонал на дупничани Манджуков стреля по блокадата, а след това топката се удари в антената. Въпреки това реферът отсъди, че атаката на нападателя първо е уцелила антената и домакините поведоха с 10:8. Именно това се оказа решаващият момент за развитието на втората част, защото след него нервите в играта на българския отбор взеха връх и домакините си осигуриха комфортен аванс от 4 точки при втората пауза – 16:12. До края играчите на Андрей Воронков нито за миг не изпуснаха контрола в гейма и поведоха с 2:0 след 25:18.

В третата част „железничарите“ на бързо си осигуриха аванс от 3 точки при 11:8, но българите успяха да изравнят и дори поведоха с 14:13. Все пак домакините спечелиха следващите три точки, предимно след грешки на дупничани, и на втората пауза водеха с 16:14. Постепенно руснаците заиграха все по-силно, увеличиха преднината си и затвориха частта с 25:18.