Неделя, 11 Януари 2015 10:05
Младежите с първа победа след обрат срещу Холандия в Цволе

Българският национален отбор за младежи победи Холандия с 3:1 (25:20, 22:25, 18:25, 22:25) в своя втори мач от квалификацията за Световно първенство в Цволе. Домакините изненадвщо спечелиха първия гейм с 25:20, но постепенно младите „лъвове“ взеха нещата в свои ръце и записаха първи успех в тази група „F“, след като на старта загубиха от Германия с 0:3. Днес от 16:00 ч. „трикольорите“ излизат срещу Хърватия в последния си сблъсък от квалификацията, а преди него заемат второто място в подреждането с 3 точки. Лидер е Германия, който в другия мач от нашата група даде само гейм на „шахматистите“.

„Направихме твърде много грешки в първия гейм, но след това започнахме да играем все повече и повече по начина, по който се бяхме подготвяли преди това. Успяхме да спечелим главно, защото се възползвахме от грешките на домакините в завършващата фаза“, заяви след срещата треньорът на младежите Атанас Петров.

Прочетена 351 пъти Последно променена в Неделя, 11 Януари 2015 10:13