(0 гласа)
Кадетите на 2 гейма от спечелването на квалификацията след 3:0 срещу Словения
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Българският национален отбор за кадети победи Словения с 3:0 (25:20, 25:23, 25:21) във втория си мач от квалификацията за Европейско първенство. Състезателите на треньора Драган Иванов владееха инициативата през целия двубой и заслужено записаха втора победа в зала „Христо Ботев“. Така преди последните срещи младите „лъвове“ са на първо място с 6 точки и с най-големи шансове за спечелване на тази група „F“. Българите се нуждаят от 2 гейма в мача си с  Португалия утре, след като по-рано през деня Дания поднесе голямата изненада и победи „мореплавателите“ с 3:0.

„Трикольорите“ започнаха много мотивирано срещата и на второто техническо прекъсване водеха с 16:13, а до края не изпуснаха преднината си и спечелиха първата част с 25:20.

Нашите момчета продължиха да доминират през втората част и поведоха с 16:11. Постепенно словенците затрудниха със сервис посрещането на българите и с няколко хубави блокади успяха да изравнят резултата до 23:23. Въпреки това момчетата на Драган Иванов не се притесниха и спечелиха следващите две точки, за да поведат с 2:0.

България започна страхотно третия гейм и поведе с 5:0, а втората пауза дойде при 16:12 за домакините. Играчите на треньора Само Миклавц поставиха под напрежение българите след като изравниха при 19:19, но до края младите „лъвове“ показаха, че са по-добрият отбор и спечелиха мача след 25:21 в последната част.

Прочетена 307 пъти Последно променена в Събота, 10 Януари 2015 21:25