Вторник, 06 Януари 2015 18:18
Кадетите и „Пирин“ (Разлог) завършиха 2:2 в контрола

Българският национален отбор за кадети набор 1997/1998 и 4-ият в Суперлигата ВК „Пирин“ (Разлог) не излъчиха победител и завършиха 2:2 (27:25, 27:29, 25:18, 24:26) в контролна среща играна в столичната зала „Христо Ботев“. Младите „лъвчета“ стояха равностойно на един от водещите отбори в мъжкия елит и едниствено в третия гейм допуснаха съперникът им да се откъсне в резултата и да затвори частта с 25:18. Въпреки това състезателите на Драган Иванов не позволиха на противника си да спечели мача с 3:1 и измъкнаха 4-ия гейм с 26:24, с което вкараха срещата в тайбрек, който не се игра заради дългата продължителност на двубоя. Контролата бе част от подготовката на „трикольорите“ за предстоящата квалификация за Европейско първенство, на която София е домакин от 9-и до 11-и януари. Първият ни съперник е Дания, а останалите два съперника в нашата група „F“ са Португалия и Словения. Всички срещи ще се изиграят в зала „Христо Ботев“.