(0 гласа)
Младежите спечелиха с 3:0 втората приятелска среща със Сърбия
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Българският национален отбор за младежи до 21 години победи връстниците си от Сърбия с 3:0 (23:25, 22:25, 25:27) във втората контрална среща между двата отбора, която се изигра в сръбския град Сремска Митровица. Треньорът на „трикольорите“ Атанас Петров и колегата му от другата страна на мрежата Синиша Релич се бяха разбрали при чиста победа за един от двата отбора да се изграе още един четвърти гейм. Младите „лъвове“ спечелиха и тази допълнителна част с 25:23 и се прибират в България с две победи, след като вчера спечелиха първия приятелски мач срещу „плавите“ с 3:1 (21:25, 25:20, 21:25, 23:25). Проверките бяха последни за националите преди европейската квалификация за Световно първенство в края на следващата седмица. Младите „лъвове“ са в група F заедно с домакина Холандия, Хърватия и Германия, а мачовете ще се изиграят от 9-и до 11-и януари в Цволе.

Най-резултатен за българския тим отново стана Трифон Лапков, който реализира 18 точки ( 1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака, 48% позитивно посрещане, 24% перфектно посрещане), а Жулиен Георгиев добави още 10 ( 1 ас, 2 блока, 58% ефективност в атака).

Прочетена 450 пъти Последно променена в Неделя, 04 Януари 2015 19:40