Четвъртък, 01 Октомври 2020 09:00
Нефтохимик с първа победа в Шампионската лига
Снимка: cev.lu

България вече има победа за новия сезон в Шампионската лига. Нефтохимик 2010 триумфира в драматично над австрийския Задруга (Айх/Доб) с 3:2 (25:20, 13:25, 21:25, 25:18, 15:13) в група D от първия квалификационен кръг.

Тимът на Николай Желязков взе реванш за загубата от домакина на в първия дуел помежду им. Нефтохимик няма шанс да продължи във втория предварителен кръг, но успехът е за престиж и самочувствие.

Мачът продължи повече от два часа и мина през много обрати – в резултата и играта. Нефтохимик стартира силно и поведе с 1:0. Дойде ред на Задруга да поеме диригентската палка и следващите две части бяха за австрийците – 2:1. Нефтохимик не се даде и четвъртият гейм беше български – 2:2.

В тайбрека нашите първи нанесоха удар и поведоха с 8:4. Тази преднина се оказа достатъчна да се удържи щурма на домакините и мачът завърши в полза на Нефтохимик.

DSC0064

Най-резултатен за победата на бургазлии бе Жани Желязков с 18 точки (1 блокада). Николай Николов добави 17 точки за успеха (2 блокади). Денис Карягин и Мирослав Градинаров приключиха с по 10 точки. За Задруга Максимилиан Ландфаарер и Конрад Формел бяха над всички с 20 точки (1 ас, 2 блокади) (1 ас, 3 блокади).

Статистика от мача можете да видите тук.

Довечера Нефтохимик се изправя срещу руския Динамо (Москва) в последен мач от надпреварата в Блайбург, който започва в 20 ч часа българско време.