Вторник, 29 Септември 2020 10:01
Нефтохимик се опълчи на руския гранд Динамо, но взе само гейм
Снимка: cev.lu

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) се опълчи на руския гранд Динамо (Москва), но не успя да пребори именития си съперник в квалификациите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Бургазлии отстъпиха на московчани, с Цветан Соколов в редиците си, с 1:3 (21:25, 30:32, 25:21, 22:25 ) във втората среща от група D на квалификационния турнир в Блайбург (Австрия).

Така родните представители записаха втора загуба в надпреварата, след като на старта допуснаха поражение от домакините от Задруга Айх/Доб с 1:3 гейма.

На 29 септември Динамо среща СК Задруга Айх/Доб, а Нефтохимик почива. Надпреварата се подновява веднага с втори срещи в същия ред още на 30 септември (сряда). Тогава бургазлии се изравят за втори път срещу австрийския Задруга Айх/Доб.

Двубоят продължи близо 120 минути, като българските волейболисти имаха възможност да докарат мача и до тайбрек, но не успяха.

222656 FlorianMori  DSC3926

Във втората част след равностойна игра те водеха с 24:23, но не можаха да затворят гейма. Последваха още възможности, но руснаците показаха класата си и не позволиха обрати, като надделяха в този гейм с 32:30. Последва щурм на нефтохимиците и те спечелиха третата част, но за съжаление в четвъртият гейм, съставът на Динамо демонстрира големия си потенциал и наложи отново волята си, а с това затвори мача с крайното 3:1.

Най-резултатен за Нефтохимик беЖани Желязков с 15 точки. 18-годишният Денис Карягин завърши 13 точки (1 ас, 1 блок). Илия Петков се отличи с 12 точки (1 ас, 1 блок).

Реализатор за победата на Динамо бе Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 3 блока). Ярослав Подлесних добави 13 точки (1 ас, 2 блока) за успеха.

Статистика от мача можете да видите тук.