Неделя, 30 Август 2020 20:45
България завърши на шеста позиция на европейското първенство U19
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 19 години завърши на шесто място на европейското първенство 2020, което бе в Хърватия и Босна и Херцеговина.

В последния си мач от шампионата нашите загубиха от Полша с 0:3 (19:25, 23:25, 17:25) след 72 минути. Така „Дружина полска“ е пета в крайното класиране.

Младите ни волейболистки не успяха да се противопоставят на съперника, като в първата и третата част полякините вземаха рано преднина и я поддържаха докрай. Единствено във втория гейм имаше повече интрига. В решителните минути полякините показаха повече класа и увереност, не допуснаха обрат.

Най-резултатна за България бе Мерелин Николова с 16 точки ( 1 ас, 2 блока). Мария Йорданова завърши с 10 точки ( 1 ас).

Статистика от мача можете да видите тук.

В малкия финал на Евроволей U19 представителките на Беларус надиграха Франция с 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 27:25).

Двубоят за титлата е от 21:00 ч българско време като противопоставя Турция и Сърбия.