Петък, 28 Август 2020 11:16
България U19 се изправя срещу Словакия в плейофа за 5-8 място
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 19 години ще се изправи срещу Словакия в плейофен мач за разпределение на местата от 5 до 8-о място на европейското първенство в Хърватия и Босна и Херцеговина.

Това стана ясно след изиграването на последните срещи в група I на шампионата в Зеница (Босна и Херцеговина).

В първия мач от финалния ден на групата Сърбия победи Полша с 3:0 (25:22, 25:21, 25:21). Така сръбкините завършиха на второ място в групата с три победи, една загуба и 10 точки. Първенец е тимът на Беларус също с 10 точки, но с четири победи. Двата отбора продължават на полуфинали на Евроволей.

В другия мач за деня Беларус надигра Босна и Херцеговина с 3:0 (25:6, 25:18, 25:10). С това домакините остават на последно място без победа. Четвърти са представителките на Словакия, които почиваха в днешния ден.

Така България, която завърши на трето място в група II, ще срещне Словакия – четвърти от група I на 29 август. Двубоят е в Осиек от 21:00 ч българско време. Победителят ще играе за 5-о място, победеният - за 7 място. Другият плейофен мач за 5-о място е между Хърватия и Полша от 18:00 ч.

Победителите ще играят за 5-о място, победените - за 7-о място в крайното класиране.

За финалната четворка се класираха Беларус и Сърбия от група I, както и Франция и Турция от група II. Полуфиналите са на 29 август в Зеница (Босна и Херцеговина).

Резултати и програма на срещите от Европейското първенство можете да видите тук.