Петък, 31 Юли 2020 15:55
Две титли за дуета Киндова/Игнатова
Снимки: комисия по плажен волейбол към БФВ

Двойката Дарина Киндова/Мария Игнатова спечели две титли на първия турнир от държавното първенство по плажен волейбол за юноши и девойки. Състезанието, организирано от БФВолейбол, бе на Аспаруховия плаж във Варна.

Киндова и Игнатова триумфираха в надпреварата до 18 години срещу Красимира Радева и Елизавета Олеговна - 21:7, 21:8. А в състезанието до 20 години се наложиха над Антония Николова и Вероника Иванова - 24:22, 21:6. Третото място при девойките до 18 г. спечелиха Антония Николова и Вероника Иванова след победа над Людмила Попова и Катерина Брънзалова с 21:18, 21:13. При по-големите бронза взе дуетът Десислава Тодева/София Гаврилова, надиграл Рени Георгиева/Кристина Колева с 21:17:21:16. При U18 участваха 13 отбора, а при U20 - осем.

thumbnail IMG 7675

При юношите в състезанието се пуснаха 11 тима до 18 години и седем до 20. Георги Бинев и Кристиян Димитров са шампиони при U18. Двойката победи Николай Костов/Александър Попов с 21:14, 21:16. Третото място е за Мартин Наков и Стефан Въртилов, които се справиха с Ясен Станев/Александър Цанев също с 2:0.

thumbnail IMG 7662

Най-оспорван от всички бе финалът при юношите до 20 години. Там Борислав Желязков и Иван Манолов драматично грабнаха трофея срещу Манол Янев и Стефан Башев с 24:26, 21:18, 15:11. Трети са Дани Ал Атраш и Кристиян Стефанов.