Сряда, 11 Март 2020 22:00
Волейболистките на Берое надиграха Раковски с 3:1 гейма в отложев мач от НВЛ-жени

Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:13, 21:25, 25:11, 25:14) в отложен мач от XI кръг в женското първенство на България, който се игра пред празни трибуни в старозагорската зала „Иван Вазов“.

Така беройки, водени от Петър Дочев, записаха 11-та победа в шампионата, като с осем загуби и 37 точки заемат четвърто място във временното класиране на НВЛ-жени. С този успех те се доближиха до конкурента им за тройката ЦСКА, който е трети с 13 победи и една точка по-малко - 36 точки. Съставът на Раковски е на шесто място с шест победи, 13 загуби и 20 точки.

Берое доминираше през по-голямата част от мача, като взимаше геймовете с разлика. След бързо спечеления първи гейм обаче се получи спад, който бе използван максимално от гостенките и те се наложиха като изравниха резултата. В следващите части обаче домакините бяха повече от категорични, като не позволиха на съперника да отбележи повече от 14 точки и затвориха мача с чиста победа.

Класиране в НВЛ-жени можете да видите тук.