Сряда, 05 Февруари 2020 21:37
Добруджа 07 се завърна в тройката на Суперлигата

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) запазва водачество в Суперлигата при мъжете, а Хебър е на втора позиция след изкованите успехи в 14-ти междинен кръг на Суперлигата при мъжете. Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) се завърнаха в тройката на шампионата, след победа над Черно море (Варна), а Марек отбеляза прогрес, като вече заема пета позиция в подреждането след успех над Монтана.

В най-интересния мач от кръга волейболистите на Марек Юниов-Ивкони (Дупница) се наложиха като гост над Монтана с 3:1 ((17:25, 21:25, 25:19, 20:25) в местната зала „Младост“ и записаха девета победа в шампионата. Успехът изкачи дупничани на пета позиция в таблицата с девет победи, пет загуби и 27 точки. Въпреки загубата съставът на Монтана запазва четвърто място в подреждането с десет победи, четири загуби и 31 точки. Същият актив има и Добруджа 07, но след чистата си победа над Черно море с 3:0 гейма, добруджанци изпреварват монтанчани за третото място с по-добро геймово съотношение.

Резултати от 14-ти междинен кръг в Суперлигата

Хебър (Пазарджик) – Левски София3:0 (25:20, 25:22,  25:22)

Арда-Славия 3:1   (22:25, 28:26, 25:16, 25:13)

Монтана – Марек Юнион-Ивкови (Дупница) 1:3 (17:25, 21:25, 25:19, 20:25)

Нефтохимик 2010 (Бургас) – Пирин (Разлог) 3:0  25:2325:2025:17

Добруджа 07 (Добрич) -Черно море (Варна) 3:025:2125:9   25:15

Последният мач от 14-ти кръг, в който ЦСКА приема Дунав (Русе) е отложен за 12 февруари (сряда) в зала „Васил Симов“.

Резултати и касиране в Суперлигата вижте тук.