Четвъртък, 09 Януари 2020 18:14
Националите под 18 години започват участие на европейската квалификация в София
Националите под 18 години започват участие на европейската квалификация в София Снимка: cev.lu

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години, който е воден от Мартин Стоев, поема по нелекия път за класиране на европейското първенство 2020. София е домакин на турнир от първи кръг на зоналните европейски квалификации, като надпреварата е от 10 до 12 януари (петък – неделя) в столичната зала „Христо Ботев“.

Съперници на младите ни волейболисти са Сърбия, Румъния и Турция. Само първенецът получава директна квота за шампионата на Стария континент, който ще се проведе в Италия и Гърция. Останалите три отбора продължават борбата на втори кръг на евроквалификациите през април.

В първия си мач от турнира „лъвчетата“ стартират срещу Румъния. Двубоят е от 17:00 часа в зала „Христо Ботев“ . във втората среща за деня, от 19:30 часа, един срещу друг се иправят Сърбия и Турция.

През изминалата 2019 година младите ни волейболисти отбелязаха страхотни успехи, като дадоха надежди за бъдещето на българския мъжки волейбол. Състезателите на Мартин Стоев първо спечелиха титлата на Балканиадата в София. Седмица след това българските волейболисти отбелязаха един от най-големите успехи в юношеското направление, като завършиха с вицешампионска титла и сребърните медали на европейското първенство отново в София.