Четвъртък, 19 Декември 2019 19:23
Хебър не успя да надигра полския Алурон за купата на Претендентите
Хебър не успя да надигра полския Алурон за купата на Претендентите Снимка: cev.lu

Воденият от Атанас Петров тим на Хебър (Пазарджик) приключи с драма участието си в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха като домакини на Алурон Вирту Варта (Заверче) с национала Николай Пенчев в състава с 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15) в мач-реванш, изигран в зала "Васил Левски". В първата среща пазарджиклии претърпяха загуба с 0:3 гейма.

Родните представители, водени от Атанас Петров, поведоха с 2:1 гейма, но не успяха да затворят мача в своя полза, което щеше да им позволи да играят Златен гейм. В четвъртия гейм волейболистите на Заверче взеха стабилна преднина от началото, а след серия увеличихха преднината и наложиха волята си, като вкараха мача в тайбрек.Двубоят приключи при 15:9 и 3:2 за полския клуб.

Брадли Гънтър бе с най-голям актив за Хебър, като завърши с 25 точки (3 аса, 4 блокади). 18 точки реализира Александар Ляфтов (3 аса, 2 блокади). 14 точки добави Тодор Алексиев (3 блокади). За Алурон Николай Пенчев се отчете с 13 точки (1 ас, 4 блокади). За победата на поляците Матеуш Малиновски завърши с 25 точки (4 аса, 1 блокада).