Сряда, 11 Декември 2019 21:03
Шампионът на България Нефтохомик загуби от руския Зенит с 0:3 за Купата на ЦЕВ

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) не успя да се противопостави на руския Зенит (Санкт Петербург) при домакинството си във втория по сила евротурнир - за Купата на ЦЕВ.

Волейболистите, водени от Николай Желязков, загубиха от Зенит с 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на надпреварата, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

Този развой на срещата прави почти невъзможна задачата на бургазлии в реванша, които трябва да спечелят като гости в Санкт Петербург с 3:0 или 3:1 гейма, за да се стигне до "Златен" гейм.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Жани Желязков с 14 точки (2 аса). С по 7 точки звършиха Денис Карягин (2 аса, 1 блокада), Георги Петров (1 ас, 3 блокади) и Николай Николов. Реализатор за победата на Зенит бе Георг Грозер бе с 15 точки (3 аса, 1 блокада), 10 добави Лукаш Дивиш (1 ас, 1 блокада).

Реваншът в Санкт Петербург е на 18 декември (сряда) в 19:30 ч. б.в.

Статистика от мача можете да видите тук.